Midden Java
Mijn laatste bericht over het weer dateert van 15 november. Toen meldde ik, dat het al volop regenseizoen was.
Er is sindsdien niets veranderd. Nog steeds volop regenseizoen en nu al bijna 2 weken elke dag regen, vaak urenlang. De regen valt voornamelijk in de middag en begin van de avond. De ochtenden zijn droog en soms onbewolkt, soms is er al bewolking.
Dat we zo lang elke dag regen hebben, is uitzonderlijk. Doorgaans is het 2 of 3 dagen regen en dan 1 of 2 dagen droog. De regen nu duurt op vele dagen urenlang.
De regen kan zeer fel zijn, maar dat duurt gewoonlijk maar een half uur; daarna is het gewoon regen.
De overlast van het vele water is op Java (maar ook elders in Indonesie) erg groot. Rivieren treden uit hun oevers, er zijn land- en aardverschuivingen, mensen moeten hun toevlucht elders zoeken, omdat de huizen onder water staan. Een dramatisch verloop van het regenseizoen.
In mijn desa is er (nog) geen overlast van het vele water. Wel is het overal zeer modderig en glad; gevaarlijk dus om er op de motor op uit te gaan. In sommige delen van mijn district (kabupaten) is er wel veel overlast.
Midden Java