Sayur Nangka (groenten)

De Nangka of jackfruit (Artocarpus heterophyllus) is een boom, die wel 30 meter hoog kan worden. De boom valt op door de enorme vruchten (tot 40 kg), die aan de stam ontspringen.
De “jonge” nangka (grijs van kleur) wordt gebruikt als groente, de “oude” nangka (geel van kleur) wordt gebruikt als fruit.

Jonge nangka (grijs)= groente

Oude nangka (geel) = fruit

 

 

 

 

 

 

 


Recept “Sayur Nangka”

Dit gerecht wordt gegeten met rijst, kroepoek en schijfjes komkommer. Recept zoals laatst bij mij thuis gemaakt (sayur = groenten).

1) Allereerst wordt een sambal gemaakt: de sambal tomaat trassi. Zie voor het maken van deze sambal: https://oostjava.info/recepten/recept-sambal-tomaat-trassie/

2) Als de sambal tomaat trassi klaar is, wordt deze in een grote pan gedaan.

3) Vervolgens de volgende benodigdheden:
– santen,
– stukjes jonge nangka,
– stukjes kacang panjang (= kouseband),
– pete boontjes (zie foto helemaal onderaan),
– zout,
– lepeltje suiker.

In een pan: stukjes nangka en stukjes kouseband. De kleine witte stukjes zijn van de nangka.

De sambal in een grote pan doen, santen erbij en wat pete-boontjes

——————————-

Het geheel laten koken, plm 5 min.

———————————

De nangka en kouseband-stukjes erbij doen, wat suiker en zout, laten koken, plm 10 min.

———————————-

Het gerecht is klaar


Pete boontjes

De petéhboon (Indonesisch: petai of pete,) (Parkia speciosa) is een peulvrucht, die in de Indonesische keuken tamelijk veel gebruikt wordt, maar ook in andere keukens in Zuidoost-Azië wordt gebruikt. De boon heeft een zeer sterke geur (en wordt ook wel “stinkboon” genoemd) en geeft een heel bepaald aroma aan de gerechten waarin hij wordt verwerkt.
Petehbonen worden voornamelijk in sambals en sajoers in de oosterse keuken gebruikt. In Indonesië worden ze ook in de schil gepoft, gepeld en in een kommetje als voorafje of als bijgerecht geserveerd.


 

Blog op WordPress.com.

%d bloggers liken dit: