De afgelopen dagen is het rond het middaguur zinderend heet. Vanmiddag was het op mijn thermometer in de schaduw bij de voordeur (een koele plek) 35 C. Het was dan ook erg stil in de desa. Zo een hitte heb ik niet eerder meegemaakt hier. Wel is het na 4 uur in de namiddag minder heet.
Van een regenseizoen op oost Java is nog geen sprake; wel hier en daar een bui, maar dat lost de droogte niet op. Ook mijn weer-apps laten nog geen komend regenseizoen zien.
Veel desa-bewoners hebben moeite met slapen vanwege de hitte. AC heeft bijna niemand, en een fan verplaatst slechts de warme lucht.
De boeren moeten nog steeds wachten met het ploegen van de sawah’s; dat kan pas, als er behoorlijk wat regen is gevallen.
Terwijl vroeger al in september de eerste buien vielen, is het nu bijna midden november en nog steeds geen regenseizoen.
Ik breng een groot deel van de dag door op mijn kamer met AC en internet. Toch lijkt het, alsof de hitte in het lichaam zit, want hoewel mijn kamer een aangename temperatuur heeft door de AC, blijf ik zweten. Mogelijk, omdat ik toch regelmatig mijn kamer uit moet (boodschap doen, toilet etc.) en dan tegen een muur van hitte aanloop.