Mijn buurman maakt elke dag kroepoek, om die de volgende dag te verkopen aan zijn vaste afnemers in de desa.
Naast zijn huis heeft hij een schuurtje, waar de kroepoek wordt gemaakt.
s’ Ochtends koopt hij op de markt gedroogde kroepoek; die wordt achter zijn huis in de zon te drogen gelegd.
In de namiddag wordt de gedroogde kroepoek gebakken in olie.
Aan het begin van de avond wordt de afgekoelde kroepoek in plastik zakjes (van plm 25 cm lang) gedaan, en de zakjes worden gesloten. De volgende ochtend brengt hij de kroepoek op de brommer naar zijn afnemers.
Dit kroepoek bereiden is niet zijn enige inkomen, zijn echtgenote runt een kleine toko aan huis; verder werkt buurman ook nog op een sawah. Van al het inkomen kunnen ze redelijk rondkomen; ze zijn niet arm.
Belasting betalen, administratie bijhouden en zo is er niet bij. Wat hij verdient, is voor het gezin. De overheid bemoeit zich niet met hem.
Het maken van krupuk
Het benodigde gereedschap om de kroepoek te bakken
———————
Het benodigde vuur, stukken hout en bamboe:
———————
Het bakken van de kroepoek:
———————
De gebakken en afgekoelde kroepoek komt in een grote zak:
———————
Hier ben ik samen met de buurman de kroepoek in de zakjes aan het doen:
———————
Dit zijn de zakjes met kroepoek, die naar de afnemers gaan. Het zijn echter veel meer zakjes, dan hier op de foto.
———————
De kroepoek wordt weggebracht naar de afnemers: