Oogst-tijd (06 maart 2014)


oogst

Inmiddels komt het oogsten (panen) van de rijst rondom mijn desa op gang.
Hoe gaat de verkoop van de rijst in zijn werk ?
Is de oogst-tijd daar, dan neemt de eigenaar van de sawah contact op met een rijst-koper. Deze koper komt langs, en samen met de eigenaar wordt het rijstveld bekeken, en de kwaliteit van de rijst beoordeeld.
Is er overeenstemming over de prijs, dan hoeft de eigenaar niet meer te doen dan het geld in ontvangst te nemen. De koper zorgt voor het oogsten; hij zorgt voor de oogsters en het vervoer van de rijst naar elders.
Een deel van de opbrengst is bestemd voor de tukang padi, die het rijstveld voor de eigenaar heeft verzorgd.
Hier kent men geen are’s of hectare’s. Men gaat uit van 1 bau (voorzover ik kon nagaan is dat 0,7 hectare). Een bau bestaat uit 4 seperempat (kwarten). Er wordt gerekend per seperempat of per bau.


 

Categorieën: Dorpsleven, cultuur en Adat | Tags: , , | Een reactie plaatsen

Berichtnavigatie

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Blog op WordPress.com.

%d bloggers liken dit: