Donkere wolken boven mijn desa vanmiddag (eigen foto)
Mijn laatste bericht over het weer is van 20 februari. We zijn nu een paar weken verder en sinds ruim een week lijkt het nu eindelijk op het regenseizoen.
Er is nu elke middag regen, soms fors; de regen begint na het middaguur en kan tot in de avond duren.
Daarbij komen enkele (soms) forse onweersklappen voor.
De ochtenden zijn helder en zonnig met slechts hier en daar een wolkje. Niets duidt erop, dat het in de middag fors kan gaan regenen. Aan het einde van de ochtend verschijnen vanuit het noorden van mijn desa (de bergketen Argopuro) donkere wolken, waaruit begin van de middag de regen begint te vallen.
Maar dit regenseizoen valt niet te vergelijken met de regenseizoenen van een paar jaar geleden; februari en maart vooral zat ik ’s avonds op mijn terras te kijken en te luisteren naar de vele bliksems en het enorme gedonder van de onweersbuien boven de desa.
Afgelopen december heb ik een stroom-generator gekocht. Als het regenseizoen fors op gang is, viel in het verleden vaak de stroom uit, waardoor de avonden in volstrekte duisternis verliepen en dan is een stroom-generator een welkome oplossing.
Dit jaar echter heb ik de generator maar een enkele keer moeten gebruiken; er was weinig stroom-uitval omdat het regenseizoen uitbleef.
Het lijkt er sterk op, dat het klimaat aan het veranderen is.