Inmiddels is het weer de tijd voor de “Laron”. De Laron is een vlieg met grote, witte vleugels, ongeveer 1-2 centimeter lang. Na het intreden van de duisternis (plm 18.30 uur) komen deze vliegen met miljoenen op lampen aan. Het lijkt wel of het sneeuwt. Ongeveer 3 kwartier vliegen ze bij de lampen, en daarna vallen ze allemaal dood neer.
Deze larons zijn volstrekt ongevaarlijk. Desa-bewoners hebben mij verteld, dat deze larons vroeger werden gegeten; gefrituurd met klappermelk. Het moet lekker geweest zijn. Tegenwoordig worden ze niet meer gegeten.
Als de duisternis invalt, is het zaak om thuis deuren te sluiten, en eventueel lampen uit te doen. Is een deur open, en brandt er een lamp in de kamer, dan komen de larons binnen, en dan is het later schoonmaken.
Over ongeveer 2 weken is het weer afgelopen met de larons.